Ознака: западните

На кој тас западните центри на моќ му додаваат тежина –...

Мачните времиња полни со притисоци и стрес ги направија македонските граѓани европски рекордери по бројот на испушени цигари, посети на казина, консумација на шеќер,...

Путин: Одговорноста за украинскиот конфликт целосно е на западните елити

Рускиот претседател Владимир Путин го одржа својот долгоочекуван голем говор пред двата дома на рускиот парламент, истакнати јавни личности и пред лидери на верски...

Почетокот на зимата во Украина и судирот на источните и западните...

Откако веќе речиси станува јасно дека директна руска инвазија на Украина е сѐ помалку извесна, нешто на што укажавме пред неколку седмици, сега само...

Ана Каренина не се фрли под воз, туку во прегратките...

Животот е книжевност. Добриот војник Швејк ги симна чизмите од таванот. Оклопниот баталјон ќе маршира кон изгрејсонцето. Таму ги чека Бил, херојот на вселената....