Ознака: животни лекции

Ако сакате да бидете револуционерни, треба да бидете луѓе

Животни лекции од Џејн Фонда Џејн Фонда ја доби наградата за животно дело „Сесил Б. Демил“ на манифестацијата за доделување на „златните глобуси“ годинава. Не...

Најбогатиот човек на светот ги откри лекциите кои му помогнале во...

Основачот на „Амазон“, милијардерот Џеф Безос, не ја започна својата компанија во гаража во Сиетл, како многумина други успешни милијардери кои својот бизнис го...

Највредните четири животни лекции

Родителите постојано „им одржуваат лекции“ на своите деца – не се тепај со брат ти, работете напорно, говорете ја вистината, не јадете жолт снег,...