Ознака: Елизабета

Кој ќе го наследи тронот по крaлицата Елизабета?

Иако кралицата ужива голема популарност, сепак низата скандали го нарушија угледот на остатокот од кралското семејство, вели Ана Ајзак за „Политико“ Автомеханичарка, презентерка, колекционерка на...

Родителите на Меган Маркл пред венчавката ќе се сретнат со кралицата

Родителите на Меган Маркл, холивудската актерка која на 19 мај ќе се омажи за принцот Хари, пред венчавката ќе се сретнат со кралицата Елизабета...