Ознака: евра

Домбровскис: Киев до април ќе добие шест милијарди евра од ЕУ

Украина месецов ќе ја добие првата транша од програмата за поддршка на земјата во износ од 4,5 милијарди евра, а втората транша вредна 1,5...

Косово има своја валута: Фалсификувани евра

Станува невозможно да се откријат фалсификуваните банкноти, но и монети бидејќи организациите што ги прават ги креираат совршено идентични со оригиналите. Тоа е проблем...

Маричиќ: Одобрени 100 милиони евра европски пари за поддршка на државава

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ информира дека одобрени се 100 милиони евра европски средства за Македонија. - Ангажманот на ЕУ за Северна Македонија на...

Од патарини лани собрани 53, 2 милиони евра – 6,6 милиони...

На наплатните станици во државава лани е остварен промет во износ од 3.274.387.335 денари (53.242.070 евра), информираат за МИА од Јавното претпријатие за државни...

Буџетска поддршка од ЕУ вредна 80 милиони евра за справување со...

Особено задоволство ми е кога ветеното се реализира и има резултат. Во криза се важни пријателите, а ЕУ докажа дека има слух за нашите...

Нови 53 милиони евра за Македонија од ЕУ за инвестиции во...

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ на својот Фејсбук профил објави дека од страна на Европската комисија на Северна Македонија и се одобрени уште...

Во киоскот на Аце во Кичево – местото каде штo паднаа...

Откако се дозна дека во последното коло на Лотарија на Македонија, жител на Кичево ја добил највисоката премија - околу 500.000 евра, оваа информација...

Бугарските царинарници открија и запленија 35 пиштоли и 557.000 евра

Цариниците на граничниот премин помеѓу Бугарија и Турција, „Капетан Андреево“ при контрола на комбе открија и конфискуваа 35 пиштоли и четири празни рамки за...

За 2.500 евра надомест, скопјанец се нафатил да пренесе дрога...

Единицата за недозволена трговија со дрога, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи при Одделот за криминалистичка полиција, во координација со...

„Собата на Џејмс Бонд“ од осум милиони евра

Каков е тој објект што ЕУ планира да го изгради „за европските функционери да се заштитат од шпиони“? Не престануваат саркастичните коментари во европските стручни...