Ознака: Д фестивал

„Таксират“ и „Д фестивал“ номинирани за најдобри фестивали во...

Двата најголеми фестивали во земјава, „Таксират“ и „Д фестивал“, се во трка за престижните „Европски фестивалски награди“ (European Festival Awards), најзначајното признание за музичките...

По единаесетти пат, отворен годинешниот „Д фестивал“

Со тридневна програма, над 50 музички артисти на шест бини, над 100 уметници и учесници во „ПлоштАрт“, изложби, работилници, перформанси, арт-инсталации, плажа и илјадници...

Марки Рамон, „Кошин“, Џулијан Марли… на „Д фестивал“

Марки Рамон, долгогодишниот тапанар на легендарната панк-рок група „Рамонс“, ќе настапи на 11. издание на „Д фестивал“ во Дојран, каде што ќе свири со...