Ознака: Државна лотарија на Македонија

Бонус игра за онлајн учесниците на Лото 7 и Џокер

Државна лотарија со задоволство најавува нова игра за забава и добивки, овојпат во вид на бонус игра за учесниците во игрите на среќа Лото...

Јорданчо Стојанков од Кочани добитник на Златна рипка вредна 1.000.000 денари

Јорданчо Стојанков е добитник на главната премија од 1.000.000 денари од инстант лозот Златна рипка. Среќниот добитник е од кочанското село Грдовци, сопственик е на...

Играта на среќа Лото од сабота ќе се емитува на Канал 5

Државна лотарија на Македонија ги известува играчите на играта на среќа Лото, дека од сабота, 15.12. 2018, од коло 100 во 2018та, ТВ извлекувањата...