Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24974)

ЕП за жени наместо во пет, ќе се игра во два...

РАКОМЕТ - АКО СЕ ИГРА БЕЗ ПУБЛИКА Поради можноста ЕП 2020 да се игра без публика, ЕХФ и домаќините размислуваат мечевите да се играат само...

Искрените роденденски желби се најубав подарок

Етика за млади Порано кај нас не се славеа родендени, туку имендени. Но сега речиси сите го прифативме убавиот обичај на потсетување на денот на...

Јуниорското ЕП во Скопје презакажано за октомври

Скопје требаше да биде домаќин на ова ЕП од 30 јуни, но поради пандемијата на коронавирусот тоа е одложено БОРЕЊЕ Европското првенство (ЕП) во борење за...

Бундес-лигата веќе разработува концепт за играње пред публика

Сите планови за играње мечеви пред гледачи во сезоната 2020/2021 треба да ги имаат предвид условите на стадионите и ширењето на коронавирусот на локалното...

Скопската зоолошка градина ќе добие авантуристички парк за деца

Наскоро Скопје ќе добие еден од најубавите авантуристички паркови во регионот, прв од ваков тип кај нас. „Авантура-паркот“ е донација од Агенцијата за млади...

Само два тима можат до тројна титула сезонава

Баерн ја освои двојната круна во Германија и е осминафиналист во Лигата на шампионите (ЛШ), па е на еден пехар до повторување на успехот...

Промоција на „Приказна за мачорот Ал“ на „Штипско културно лето“

Најновата книга за најмладите читатели на писателот Трајче Кацаров, „Приказна за мачорот Ал“, што ја издаде „Просветно дело“, својата штипска промоција ќе ја има...

Незамисливо е да живееме без потреба да учиме

Преку континуираното учење стануваме правични, го почитуваме и го цениме трудот на другиот, имаме богато, среќно и позитивно секојдневие, вели Аида Петровска ОД МОЈ АГОЛ:...

Нема подобар лекар друг од д-р Овошје и д-р Зеленчук!

Сте слушнале ли за физалис? Претпоставувам дека многумина од вас ниту слушнале, ниту виделе такво растение, кое иако има сладок вкус спаѓа во групата...

Сончево око

Измисли билка со чудно име: Бим Бета, Сон Сета, или обично Нета. Таа наша билка со чудно име ќе расте и лете, ќе расте и зиме и секогаш...