Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24845)

Детскиот хор од Чикаго го изненади Васил со емотивна видеопорака!

Детскиот хор од Чикаго, каде што македонскиот евровизиски претставник Васил Гарванлиев пеел од 1999 до 2003 година, го изненади нашиот евровизиски претставник со прекрасно...

Култната сцена од „Пријатели“ инспирирана од грешка во снимањето

Последната епизода на серијата „Пријатели“ беше прикажана во 2004 година, но тоа не е пречка и денес да биде во центарот на интересот на...

Објавен новиот трејлер за „Брзи и бесни 9“

На видеосервисот Јутјуб е објавен новиот трејлер за претстојниот филм „Брзи и бесни 9“. Новото продолжение на популарната филмска франшиза доаѓа оваа пролет, а во...

Филмови со најголема заработка минатата година

На листата на филмови со најголема заработка минатата година се наоѓаат 10 филмски остварувања што остварија профит од над 700.000 долари. На првото место е...

Престанете да нe малтретирате со емисии за готвење на телевизија

Апел на големиот диригент Рикардо Мути Маестро Рикардо Мути, еден од најголемите диригенти на светот, во неодамнешното интервју за весникот „Ил месаџеро“ ја коментираше поплавата...

Македонецот Игор и Филипинката Георинда со љубов споија два континента

Плановите засега ни се врзани за Скопје, но ако ни се укаже добра можност немам ништо против да живееме и на Филипините, со тоа...

Медицински совети – Топли или студени облоги за спортски повреди

Обично повредите се случуваат кога ќе претераме со вежбање и кога сакаме што побрзо да ги видиме резултатите. И студените и топлите облоги влијаат...

По 100 години, пронајден брод исчезнат во Бермудскиот триаголник

Истражувачите веруваат дека ги пронашле остатоците од потонатиот брод „СС Котопакси“, кој во 1925 година исчезнал во Бермудскиот триаголник и, ако таа информација е...

Киното на надувување стигна во Јужна Кореја

Во чест на стогодишнината од корејскиот филм, ГБО дизајнира привремен павилјон, кој ги поканува посетителите да гледаат филм додека се возат на огромна роботска...

Изгладнети до смрт – најлошата зоолошка градина во светот

На сликите што се појавија на интернет се гледаат пет африкански лавови, кои се толку многу ослабени, што од нив останале само коските и...