Ознака: Димче Арсовски

Арсовски: Заев по секоја цена сака со европско знаменце да се...

Имајќи во предвид СДСМ и Заев дека ќе ги изгубат изборите, го пуштаат во Собрание во процедура Законот за марихуана и опојни дроги со...

Арсовски oд Кочани: Ќе поднесеме кривични пријави против власта поради ненавремено...

Денеска сме тука во Кочани побараме одговорност, за тоа што вчера наместо да се стиши оваа огнена стихија тука, од страна на надлежните на...

Арсовски: СДСМ ветиле во пописот да наштелуваат над 32 отсто албанско...

Пописот што го подготвуваат СДСМ и ДУИ ќе биде попис единствено на две партии, а не попис на сите граѓани и Република Македонија како...

Арсовски: Има солидна основа за разговори за промена на Изборниот законик

Отворените листи и една изборна единица преставува солидна основа за разговори за промена на Изборниот законик, локалните избори да се оддржат во еден изборен...

Арсовски: ВМРО-ДПМНЕ нема да предложи потпретседател на Собранието

ВМРО-ДПМНЕ ниту прифаќа, ниту пак ќе предложи потпретседател на Собранието, изјави портпаролот на ВМРО – ДПМНЕ, Димче Арсовски. - ВМРО-ДПМНЕ јавно се изјасни дека ниту...

ВМРО-ДПМНЕ бара ДИК рачно да ги преброи гласачките ливчиња

ОБСЕ и ОДИХР констатираа правна несигурност на овие избори, ДИК рачно да ги преброи ливчињата, порача портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. Тој тврди дека ВМРО-ДПМНЕ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе бара рачно пребројување на гласовите

На овие избори има огромен број на неважечки ливчиња, над 30 илјади кои се несвојствени за избори со ваква излезност, изјави портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ,...