Ознака: двор

Време за чистење на сопствениот двор

Партиски делби или корупција, кој проблем е најголем предизвик? Навидум различните предизвици, всушност, се плодови на еден проблем во коренот ставање на личните интереси,...

„Кртот“ што си копал во сопствениот двор

Голема безбедносно-контраразузнавачка операција во Хрватска Припадници на полицијата и на Канцеларијата за сузбивање на корупцијата и организираниот криминал (УСКОК) спроведоа акција во која целта беа...

Засадени 11 македонски чинари во дворот на ООУ „Јан Амос...

Во дворот на скопското општинско основно училиште „Јан Амос Коменски“, вчера напладне беа засадени 11 нови македонски чинари, во соработка и под покровителство на...

Дворот на ООУ „Васил Главинов“ во Велес во ново руво

Заедничка акција на наставниците и на учениците Во објектот два во ООУ „Васил Главинов“ во Велес, деновиве владееше работна атмосфера. Наставниците, заедно со неколкумина талентирани...

Пролетта како повод за уредување на дворот и терасата

Прво утринско кафе, романтична вечера под свеќи или пак фамилијарен ручек под ведро и сончево небо се дел од работите во кои што можете...

Дел од проектил паднал во дворот на Зеленски

Дел од проектил паднал во дворот на украинскиот претседател Володимир Зеленски, изјави Сергиј Никифоров, портпарол на шефот на државата, пренесува МИА. Тој објави две слики...

Ајде со градот и со општините да се однесуваме „како...

И можеби сега е добро јавно да се види какво тоа „наследство“ оставивме ние граѓаните, но и некои од претходните локални власти. И тоа...

Повреден маж донесен на клиника, го нападнале во неговиот двор

Тешко повреден скопјанец донесен на скопските клиники. Според информациите, тој бил физички нападнат во неговиот двор. Според пријавеното, тој се здобил со повредите околу 11.00...

Унијата го средува својот двор, сѐ друго оди во втор план

Во моментов во ЕУ се одвиваат неколку сериозни политички „војни“. Две од нив се посериозни. Прва е „нуклеарната“ политичка војна, а втора е фискалната...

Во двор на поранешен полицаец од Салвадор закопани околу 40 тела

Најмалку 24 тела претежно на жени се пронајдени во дворот од куќата на поранешен детектив во Салвадор, кој беше уапсен за убиство на две...