Ознака: двор

Отворете ја пролетната сезона во дворот

Време е да го разбудите дворот од зимскиот сон! Извадете ги цвеќињата надвор, направете нови полици на кои ќе ги изложите, додадете неколку светилки...

Детски агол во дворот – идеално место за игра и за...

Топлото време на децата им нуди одлична можност за игра и за забава, а детскиот агол во дворот е одлично место каде што вашите...

Реплики на македонски градби го красат дворот на Стојан Арсиќ

Сѐ почнало кога ја направил воденицата, чие тркало и денес се врти, а потоа со своите десет прсти, кои редовно страдаат при изработката, ги...

Нуклеарниот отпад до дворот на соседот

Информациите дека постои можност депонијата за нуклеарен отпад од Хрватска и од Словенија да биде во непосредната близина на границата ја вознемирија јавноста и...

Најновата „инсталација“ во дворот на уметниците

Уметниците вообичаено се чудни, имаат различни креативни нарави што повеќето луѓе не можат да ги разберат. Но најверојатно во овој случај не станува збор...

Ново осветлување во дворот на ОУ „Лиман Каба“

Општината Бутел постави ново осветлување во дворот на основното училиште „Лиман Каба“ во населеното место Љуботен. Десет електрични столбови сега целосно го осветлуваат училишниот...

Велешанец починал по пад од височина од својот двор

Седумдесет и двегодишниот Б.Ѓ.(72) од Велес починал вчера откако се лизнал додека ги полевал дрвјата во дворот и паднал од висина од околу 10...

Брачен пар го подели дворот поради спротиставените политички ставови

Барбара и Арт Бушу го поделија дворот на нивниот дом во гратчето Клинтон, подвлекувајќи бела линија, поради нивните спротиставени политички ставови, во невообичаениот случај...

Како сами да си направите камена патека во дворот

Убаво уредена камена патека може да му даде посебен шарм на вашиот двор, а наедно е и најевтино решение за едноставен, модерен и функционален...

Базен во дворот – идеална летна релаксација

Доколку сте љубител на пливањето или на одмарањето покрај базен, веројатно сте си замислувале еден ден да имате свој базен. Меѓутоа, ако дворот ви...