Ознака: двор

Во двор на поранешен полицаец од Салвадор закопани околу 40 тела

Најмалку 24 тела претежно на жени се пронајдени во дворот од куќата на поранешен детектив во Салвадор, кој беше уапсен за убиство на две...

Генералка во балканскиот двор

Во сите овие изминати години владејачките партии, без исклучок во секоја од земјите во регионот, избегнуваа да се соочат со најголемиот проблем што ја...

Камион со мигранти удрил во ограда на куќа во Куманово, возачот...

Триесет и четири мигранти биле пронајдени во камион во Куманово кој удрил во ограда на куќа. Возачот на возилото избегал, но набргу бил пронајден...

Ученици и родители со сопствен проект за обнова на училишниот...

Училиштето „Христијан Тодоровски-Карпош“ аплицира до Министерството за животна средина и просторно планирање со сопствен проект „Училиштето е место за поттик на младите за позитивни...

Уредување на дворот на училиштето „Сабедин Бајрами“

Боговиње По проектот за инсталација на парно греење во основното училиште „Сабедин Бајрами“ во Горно Седларце, продолжуваат работите за уредување на дворот на објектот на...

Доброволци од Кичево го средија манастирскиот двор во „Свети Ѓорѓија“

Поголема група доброволци од Кичево, беа вклучени во косидбата за средување на манастирскиот двор во „Свети Ѓорѓија“ во близина на село Кнежино, Кичевско. Доброволците...

Во дворот пронашол неексплодирана граната од Првата светска војна

Жител на селото Пашино Рувци од Кривогаштани при вршење на земјоделски работи во својот двор пронашол неексплодирана граната кал.75мм од Првата светска војна. Експлозивната направа...

Истрага против скопјанец кој криел марихуана во дворот на сосетката

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 27-годишен скопјанец, поради основано сомнение дека сторил кривично дело –...

Сонил оти во дворот му е закопана икона

Црквата „Св. Петка“ во Црниче има особено интересна историја во врска со донаторството. Еден од жителите на овој скопски крај сонил дека во неговиот...

Базен во дворот

Доколку сте љубители на пливањето или на одмарањето покрај базен, веројатно сте си замислувале дека еден ден ќе имате свој базен. Меѓутоа, ако дворот...