Ознака: груевски

Врховниот суд го одби барањето на Груевски за преиспитување на пресудата...

Врховниот суд го одби како неосновано барањето за вонредно преиспитување на правосилната пресуда на Основниот кривичен суд Скопје за предметот „Плацеви на Водно“, поднесено...

Екстрадицијата на Груевски е прашање за судските органи, истакна Османи

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска посочи дека екстрадицијата на поранешниот премиер Никола Груевски е прашање за судските органи, но останува на ставот...

Меџити за ДУИ: Одамна се откажани од уставните измени, а преку...

Изет Меџити, лидерот на Демократското движење, која е дел од здружената албанска опозицијата, порача дека во Алијансата за Албанците има разни мислења за тоа...

Пендаровски: Груевски е уште во Будимпешта, но измените на КЗ добро...

Претседателот Стево Пендаровски вечерва во интервју за „Клик плус“ на ТВ21 го искоментира потпишаниот указ за измените на Кривичниот законик и изнесените обвинувања од...

Демократски сојуз: Османи му прави лоша услуга на Груевски

Во Македонија, како и во други држави има голем број лица кои располагаат со сензитивни информации чие обелоденување може да има одраз врз безбедноста,...

Џафери: Лага е дека сум примил каков било материјал од екс...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери денеска во Собранието изјави дека нема никаква вистина во тврдењето дека примил каков било допис или материјал од поранешниот...

Николоски тврди дека има докази за тајна комуникација меѓу Груевски, Ахмети,...

Доколку пројдат уставните измени под бугарски диктат, а нема да пројдат, ве уверувам дека за најмногу шест месеци потоа ќе следи бугарско вето заради...

Мицкоски објави фотографија со Јанкулоска среде „војната“ со Груевски: Неправдата никогаш...

Средба силна колку Горде, напиша лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на неговиот Фејсбук-профил под фотографијата на која е со поранешната министерка за внатрешни...

Мицкоски до Груевски: Жалам што правиш јавна пародија, немам намера да...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска преку Фејсбук-објава му се обрати на поранешниот претседател на партијата и екс премиер Никола Груевски, порачувајќи му дека...

Мицкоски: Груевски се наоѓа во тајна комуникација со Владата

Груевски се наоѓа во тајна комуникација со владата, тврди претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг". Мицкоски, како што пренесува...