Ознака: градски парк

Со акција на бесплатни прегледи, Институтот за јавно здравје го одбележува...

Со акција за бесплатни прегледи за проверка на шеќер во крвта, холестерол и крвен притисок, Институтот за јавно здравје во Градскиот парк во Скопје...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Четири предлози за излет во скопско

Последниот топлотен бран трае во градот, заврши одморот а имате уште неколку дена до враќањето на работа и не знаете како да ги искористите? Еве...

Нападнат и ограбен украински државјанин во Градскиот парк

Ноќеска, околу 40 минути по полноќ, во СВР Скопје, од Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен Х.Л....

Поради фудбалскиот меч меѓу Македонија и Украина, утре посебен сообраќаен режим...

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за безбедност на патниот сообраќај утре (16.06.2023) ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците...

„Лудориите на Чаплин“ во Градскиот парк

Оваа година, традиционалниот концерт на отворено во Градскиот парк, Филхармонијата му го посветува на генијалниот Чарли Чаплин. „Лудориите на Чаплин“ се закажани за 24...

„Модниот викенд“ слави сребрен јубилеј во Градскиот парк во Скопје

Дваесет и петтото издание на манифестацијата „Моден викенд“ е закажано на 25 јуни, во 17 часот, во Градскиот парк во Скопје. - Го закажавме 25-то...

Скопскиот градски парк – слика на нашата држава

Наместо да го чуваме, ние слепо ги игнорираме сторителите, молкум враќајќи се чекор наназад и оставајќи им простор на несовесните да го уништуваат она...

Скопјанец со автомобил возел по пешачка патека во Градскиот парк

gradski По претходно добиени информации дека денеска околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје,...

Локализиран пожарот во Градскиот парк

Големиот пожар што избувна вечерва во Градскиот парк е локализиран. Кај Градски стадион гореа баракитe што се наоѓаат близу детското игралиште кај ресторанот „Томче Софка“. Пред...

Горат бараки во Градскиот парк

Голем пожар вечерва избувна во Градски парк кај Градски стадион. Горат баракитe во близина на стадионот, кои се наоѓаат близу детското игралиште кај ресторанот...