Ознака: временска

Ни претстои нестабилно време со дожд и грмотевици

Времето утре во претпладневните часови ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне умерено облачно со услови понекаде и особено во планинските региони...

Променливо облачно време со засилен ветер

Времето во земјава аќе биде променливо облачно, претпладне со локални врнежи од дожд. Ќе дува засилен ветер од југоисточен правец. Поради југозападно струење на...

Ни претстои потопло и стабилно време

Од утре до понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време со умерена облачност.  Утре ќе дува умерен до засилен северен ветер. Од понеделник кон...

Викендов ни претстои сончево и топло време

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност и со слаб ветер од зпаден и југозападен правец. Утринската температура ќе се...

Сончево време со температура до 23 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се...

Сончево време со слаб до умерен ветер

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до еден...

Променливо облачно време

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи...

Повремени врнежи од дожд, на планините снег

Во Македонија денеска се очекуваат повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во...

Облачно време со умерени врнежи од снег

Времето во Македонија ќе биде облачно со умерени до обилни врнежи претежно од снег, а во југоисточните делови од дожд и снег. Ќе дува...

Сончево и ведро утро, од утре студено и снег

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен повремено засилен ветер од северен правец. Во Скопје максималната дневна температура ќе...