Ознака: временска

Временска машина

Песни што ме тераат да играм Маја е сега средовечна жена. Иако кога ќе ја видиш, ја чувствуваш таа позитивна енергија, среќа, топлина со која...

Месечината ќе добие своја временска зона

Белата куќа објави меморандум со кој бара од американската вселенска агенција НАСА да воспостави нов стандард за лунарното време до 2026 година. Лунарното координирано...

Облачно и посвежо, со температура до 25 степени

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремен дожд и посвежо, особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од дожд проследени со...

Умерено облачно време со локален дожд, од утре нов влажен бран

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд, информира УХМР. Утринската температура ќе се...

Топло време со УВ индекс 9

За денешниот 27 јуни според метеоролозите не очекува сонце со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ индексот ќе...

Попладне повторно поројни дождови

Управата за хидрометеролошки работи за денес најавува слично време како вчера- претпладне сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно со пороен дожд...

Променливо облачно време со локален дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно, попладне со пороен дожд и грмежи. Локално процесите повторно ќе бидат поинтензивни, и со услови во...

Облачно време, попладне нестабилно со локален дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено попладне кога на места процесите ќе бидат поинтензивни. Ќе...

Топло време, попладне појава на краткотраен дожд

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Попладне ќе има...

Попладне нестабилно време со пороен дожд

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...