Ознака: возило

Опожарено и изгаснато возило во гаражите на „Ист гејт мол“

Во трговскиот центар „Ист гејт мол“ во Скопје, попладнево во гаражите било опожарено едно возило, по што интервенирале од Бригадата за противпожарна заштита на...

Запалени возило и гаража во Кавадарци

Возило и гаража биле запалени доцна синоќа во Кавадарци, а благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица спречено е проширување на пожарот на...

Ким Јонг-ун доби подарок автомобил „за лична употреба“ од Путин

Лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг-ун доби автомобил „за лична употреба“ како подарок од рускиот претседател Владимир Путин. Руското возило им било доставено на...

Дали знаете правилно да закочите на семафор?

Она што науката го докажала е дека е вообичаена грешка прерано префрлање во лер, и тоа на неколку стотици метри пред да се стигне...

Возење со послаб вид: Очи што гледаат, но не виѓаваат

Иако технологијата во возилата е многу понапредна, па во некои случаи може да реагира на лошата процена на возачот со различни звучни или светлосни...

Четириесет и деветгодишник починал возејќи кај кичевско Бигор Доленци

Четириесет и деветгодишник починал возејќи кај кичевско Бигор Доленци, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. - Вчера во 6.15 часот во ОВР Кичево е...

„Ист гејт“ евакуиран поради запалено возило, пожарот е изгаснат

Трговскиот центар „Ист гејт мол“ во Скопје, попладнево бил целосно евакуиран поради опожарено возило во паркингот поради што се активирале противпожарните аларми, информираат од...

Возило удрило дете на велосипед, а тоа удрило во количка со...

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи претпладнево во скопската населба Аеродром, на крстосницата кај „Мајчин дом“. Како што потврдија од МВР...

Редовно сервисирање и одржување на возилата може да спречи опожарување

Територијалната противпожарна единица Куманово интервенирала на вкупно 14 пожари на патнички моторни возила и еден на товарно моторно возило, соопштија денеска надлежните. Командирот на...

Запалено возило во Чаир

Министерството за внатрешни работи соопшти дека утрово околу 3:30 часот, запалено е патничко возило на улица „Струмичка“ во Општина Чаир. - Денеска (22.7.2023) во СВР...