Ознака: водоснабдување

Речиси цело Скопје утре без вода поради зафат врз главната водоводна...

Поради интервенција на главната водоводна цевка Ф1600 мм во Рашче, утре од 17 часот намален притисок или прекин на водоснабдување ќе имаат повеќе населени...

Наводнување – за десеткување на родот

Во периодот на горештини со над 40 Целзиусови степени, земјоделците се соочија со проблемот со недостиг од вода за наводнување. На опасност од исушување...

Тетовските Сараќино и Фалише две недели немаат вода за пиење, се...

Во тетовско Фалише почна да се копа бунар на 50 метри длабочина во земјата со цел да се најде извор со вода како решение...

Поради руското гранатирање, прекинато е водоснабдувањето во Киев

Водоснабдувањето во Киев денеска е прекинато по новиот бран руски удари, метрото е затворено, а метро станиците се користат како засолништа од бомби. - Поради...

Топењето на алпските глечери го загрозува водоснабдувањето во Европа

Врската меѓу глобалното затоплување и загубата на мразот Швајцарската федерална канцеларија за пејзаж ги спореди топографските слики на глечерите од 1930-тите, со оние од последните...

Повеќе од 13 милиони денари за подобро водоснабдување во населбата Железара

Неодамна започнаа реконструкција и дислокација на постојната водоводна мрежа на потегот од резервоарот Гази Баба до приклучокот на улицата Тајмишка во Гази Баба. Како што...

Нов цевковод за решавање на проблемот со водоснабдување

ПРИЛЕП Општина Прилеп работи на решавање на децениските проблеми со кои се соочуваат граѓаните, истакна градоначалникот Илија Јованоски на прес-конференција, на која заедно со директорот...

Водоснабдувањето во Скопје е нормализирано

Водоснабдувањето кое во текот на вчерашниот ден беше прекинато во голем дел од Скопје, како резултат на голем дефект на булеварот Кочо Рацин во...

Саниран дефектот кој предизвика прекин на водоснабдувањето во голем дел од...

ЈП Водовод и канализација – Скопје ја известува јавноста дека дефектот на бул.„Кочо Рацин“, спроти Олимписки базен, за чие отстранување се затвори цефка од...

Делови од Карпош утре без вода

Од ЈП Водовод информираат дека утре поради систематско менување на водомерите, без водоснабдување од 8.30 часот до завршување на истите, ќе останат корисниците од...