Ознака: влез

Без да ги спроведе потребните реформи, Македонија не може да ги...

Без да ги спроведе потребните реформи, Република Македонија реално не може да ги започне преговорите за пристапување во ЕУ, вели бугарскиот европратеник и известувач...

На Табановце,за влез во земјава се чека и до еден час

Поради зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце за влез во државата времето на чекање е околу еден час. На останатите гранични премини од...

Преку четири столба, по осум скалила, за влез во втора лига?

И РАЗВИГОР И БУРА ВО ЕВРОПСКАТА УНИЈА План на ЕУ за Западен Балкан за членство во Унијата Резервите во однос на искреноста за вистинско проширување на...

Џамбаски: Официјалните власти во Скопје прават „црни“ списоци за забрана за...

Се огласи бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски по изјавата на македонскиот претседател Стево Пендаровски во врска со доаѓањето на бугарските политичари во земјава, кои се...

Алијанса за Албанците со комисија ќе одлучува дали ќе влезе во...

Централното претседателство на Алијанса за Албанците неделава ќе формира комисија која треба да преговара за евентуален влез на партијата во Владата или за останување...

Алијанса за Албанците со меѓусебни консултации за евентуален влез во Владата

Алијансата за Албанците оваа сабота во Куманово на Централно собрание ќе го бира новото раководство, а од понеделник преку внатрепартиски консултации ќе решава за...

Алити: Немаме разговори со Алијанса за Албанците за влез во Владата

Немаме разговори со Алијанса за Албанците. Сите дискусии кои се водат се шпекулации а јас и Министерството не се занимаваме со тоа. Важно е...

Борел: Целосната забрана за влез на Руси во ЕУ „не е...

Високиот претставник за надворешна политика на Европската унија Жозеп Борел синоќа изјави дека целосната забрана за влез на Руси во Унијата „не е добра...

Русија забрани влез за 963 Американци, меѓу кои Бајден, Блинкен и...

Русија соопшти дека им забранила влез во земјата на 963 американски државјани, меѓу кои и претседателот Џо Бајден, државниот секретар Ентони Блинкен и шефот...

Од следната година во промет само еврото

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ очекува граѓаните и економијата да имаат корист од влегувањето во европската монетарна унија Хрватска цврсто на патот за влез во еврозоната Хрватска...