Ознака: Вестфалија

На Заев и Ципрас им е врачена Меѓународната награда за мир

Премиерот Зоран Заев и на поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас денеска на церемонија организирана во Мунстер, Вестфалија, ја примија Меѓународната награда за мир на...

Заев денес ќе ја прими Меѓународната награда за мир на Вестфалија

Во 11 часот почнува церемонијата по повод врачувањето на Меѓународната награда за мир на Вестфалија, на премиерот Зоран Заев и на поранешниот премиер на...

На Заев и Ципрас ќе им биде врачена Меѓународната награда за...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска попладне заминува за Мунстер, Сојузна Германија, каде што утре, на свечена церемонија, ќе му биде...