Ознака: Васил Гарванлиев

Емотивно музичко патување каде јавето е исполнет сон

По концертот на Васил Гарванлиев во Куршумли Ан И се измешаа песни, музички стилови, џез, етно, класика, поп....Допираа до нас најразлични звуци, а нишката која...

Вечерва прв солистички концерт на Васил Гарванлиев во Куршумли Ан

Васил Гарванлиев вечерва, во 20 часот, пред скопјани, во магичниот амбиент на Куршумли Ан ќе го одржи својот прв солистички концерт во метрополата. Всушност најава...

Сцената на Долни Сарај ми предизвикува возбуда поголема од онаа на...

Интервју со Васил Гарванлиев, пејач и композитор Васил Гарванлиев, познатиот пејач и композитор и македонски евровизиски претставник, е еден од ексклузивните гости на јубилејното 30-то...

Евровизиска фотографија на Васил Гарванлиев меѓу сликите на годината на „Ројтерс“

Агенцијата „Ројтерс“ направи избор на слики што ја одбележаа 2021 година, што изминува, а на една од нив е нашиот евровизиски претставник. Фотографијата ја направила...

Гарванлиев по евровизискиот настап: Најдоброто од мене допрва следува

Македонскиот претставник Васил Гарвалиев синоќа не влезе меѓу десетте финалисти на првата полуфинална вечер на „Евровизија 2021“, што се одржува во арената „Ахој“ во...

Познати првите десет полуфиналисти, Васил Гарванлиев не е меѓу нив

„Евровизија 2021“ Преставниците на Норвешка, Израел, Русија, Азербејџан, Малта, Литванија, Кипар, Шведска, Белгија и Украина, кои настапија на Првата полфинална вечер, што се одржа вечерва...

Гарванлиев утревечер на Европа ќе ѝ ја запее „Here I stand“

Со дефилето на учесниците, синоќа, официјално беше означен почетокот на 65. то издание на „Евровизија“ во Ротердам, Холандија. И македонскиот претставаник Васил Гарванлиев, во...

Васил Гарванлиев имаше одлична прва проба на евровизиската сцена во Ротердам

Васил Гарванлиев, нашиот евровизиски преставник, заедно со тимот на МРТ, носител на лиценцата за овој избор, денеска ја имаше првата проба на евровизиската сцена...

Васил Гарванлиев ќе учествува на „Евровизија“ наспроти реакциите на јавноста

МРТ одлучи Васил Гарванлиев ќе биде македонски претставник на „Евровизија 2021“, што во мај, ќе се одржи во Ротердам, Холандија. Така одлучи Комисијата за утврдување...

Гарванлиев: Јас сум амбасадор на музика и никогаш нема да се...

Јас со музика сум со чиста цел, чиста визија и моментно имам огромна одговорност да ја претставам Македонија на „Евровизија“. Потпишав договор со Македонска...