Ознака: брзо возење

Дневно инфо

Приведени дрвокрадци во Ресенско, илегално сечеле дрва Полициски службеници на регионалниот центар за гранични работи Југ, во соработка со шумската полиција од Ресен, во реонот...

Билтен

При претрес во Куманово фатени дилери како пакуваат дрога Полициски службеници од СВР-Куманово – Одделение за недозволена трговија со дрога и оружје ги лишиле од...

265 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (01.10.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила...

Над 150 сообраќајни казни за еден ден во Скопје, најмногу за...

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...

313 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (20.09.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила...

310 возачи казнети за брзо возење на територијата на државата

310 возачи се казнети за брзо возење по вчерашната акциска контрола од страна на МВР на територијата на државата. Од нив, 29 возилa се...

Санкционирани 224 возачи во Скопје, 133 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (11.09.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје...

Во Скопје 128 сообраќајни прекршоци, 41 казна за брзо возење

По засилените акциски контроли на територијата на град Скопје биле изречени вкупно 128 казни, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 41 санкција,...

261 санкции за пребрзо возење

Денеска (23.8.2021) во периодот од 6 до 09 часот Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за...

Во Скопје казнети 105 возачи во еден ден, 47 од нив...

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден (13 август) спровела засилени контроли на територијата на град Скопје. Како што информираат од МВР, изречени биле вкупно...