Ознака: болничар

Болничар во Сирија се грижи за 400 напуштени мачки

Алаа Аљалел е болничар што ги спасува животните во воениот период во Сирија. Тој се грижи за 400 повредени и напуштени мачки во неговото...

На Клиничката болница во Битола болничар позитивен на ковид-19

Доцна попладнево министерот за здравство, Венко Филипче, во изјава за медиумите ги разјасни сите шпекулации околу тоа кои се четворицата битолчани инфицирани на ковид-19. Според...

Болничарот го призна убиството на повеќе од 100 пациенти, убивал од...

Поранешен болничар од Германија призна убиството на повеќе од 100 пациенти во првиот ден од судењето во Олденбург. Со тоа, Нилс Хoгел (41) е...