Ознака: БиХ

Туск: Да се реши застојот во изборната реформа во БиХ

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск, по состанокот со членовите на Претседателството на БиХ изјави дека Европската унија е подготвена да и помогне на...

Полицијата во регионот води битка со 20 црногорски кланови

Нарко бизнис, убиства, застрашување, претепување, лихварство, перење пари и шверц на автомобили се најчестите „бизниси“ со кои се занимаваат црногорските криминални кланови, пренесуваат српските...

Додик ја обнови идејата за сопствена војска на РС

Република Српска може да има своја војска, но проблем се двојните аршини на меѓународната заедница, која ја форсира идејата за војска на Косово, сметаат...