Ознака: Антонио Милошоски

Милошоски го обвини Османи за сокривање на документ од ЕУ за...

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, на Фејсбук објави фотографија од наводен допис од 23 февруари од МВР на Италија, каде што стои дека по...

Техничка влада со човек како Талат Џафери ќе се движи кон...

Партиските тела се уште не одлучувале на оваа тема, веројатно во следните неколку дена би требало да се заседава и да се расправа за...

Политичката одговорност ќе има дополнителна корист, кажа Милошоски на комисиската расправа...

Собраниската комисија за политички систем и односи меѓу заедниците на денешната седница ја разгледува предлог-одлуката за формирање на анкетна комисија за случајот на Клиниката...

Претседателот на Собранието да не го злоупотребува деловникот, потребни предвремени парламентарни...

Првиот заклучок на седницата на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ е поддршка за сплотеноста на пратеничката група на Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ кои се против...

Милошоски: Ја охрабруваме власта да ги достави уставните измени, за да...

Власта уште од февруари најавува дека уставните измени ќе влезат во Собрание, па потоа кажуваа дека ќе биде март, па мај, за да конечно...

Милошоски: Договорот со „Бехтел“ и „Енка“ не е безбедносно прашање, најспорна...

Има неколку спорни моменти, но најспорна е таинственоста. Штом Владата вели дека е ова историски добар договор, тогаш секоја Влада би сакала историски добрите...

Подобро нова влада отколку комбинаторики, бесмислено да се дискутира за закони...

Нова влада е подобра од какви било нови нефункционални комбинации, смета пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски. – Според мене, власта беше делегетимирана уште на локалните...

Нема да нѐ изненади непринципиелност од власта за референдумот, спремни сме...

Според нас доставувањето на оваа иницијатива од 100 потписи би требало да е доволна да се отворат вратите на ДИК за собирање на 150.000...

Милошоски: Османи да внимава кога бара затворени седници на собраниската Комисија...

Претседателот на собраниската Комисија за надворешна политика Антонио Милошоски упати апел до министерот за надворешни работи Бујар Османи да размисли кога и дали е потребно...

Милошоски поднесе кривична пријава против Азири по фејсбук-објавата за „кршење раце...

Пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против Државниот секретар во Министерството за култура, Валмир Азири, објавуваат повеќе медиуми. Ваквиот чекор уследи откако...