Ознака: Антонио Милошоски

Владата ги демантира тврдењата дека Заев и Спасовски делеле пасоши на...

Владата најостро ги демантира искажувањата на Антонио Милошоски за доделување на македонски пасоши на терористи од ИСИС. Реакцијата на Владата ја пренесуваме во целост. - Владата...

Милошоски: Аферата со пасошите може да го загрози безвизното патување во...

Настрана од внатрешните политички импликации, случајот „Мафија“ со издадени 215 македонски пасоши со лажен идентитет на меѓународни наркошверцери, на Македонија може да и создаде...

Владата демантира дека се вакцинирале министри

Владата тврди дека ниту еден министер не бил вакциниран преку ред, откако пратеникот Антонио Милошоски на Фејсбук објави дека министрите Мила Царовска, Артан Груби...

Милошоски: Пописот да се одложи за септември

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ бара пописот да се одложи за септември, а во таа насока Собранието да закаже...

Милошоски: За интерпелацијата на Филипче имаме поддршка и од другите опозициски...

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, денеска нагласи дека во врска со аферата со набавката на кинеските вакцини, наговата партија поднела интерпелација за министерот за...

Милошоски: Османи може да менува статут на ДУИ, а не македонскиот...

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски за најавите на министерот Османи за промена на Уставот со цел да му се удоволи...

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ почнува со собирање на граѓански потписи за фер попис

Станува јасно дека власта предводена од Зоран Заев, наместо статистичка, во пописот гледа политичка операциј, која што е коалиционен договор, и е надвор од...

Милошоски ги повика Османи и Димитров на дискусија за разговорите со...

Претседателот на собраниската Комисија за надворешна политика, Антонио Милошоски ги повика вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров и министерот за надворешни работи Бујар Османи...

Милошоски: Регионот се вакцинира, а кај нас нема стигнато ниту една...

Од пред два дена во Србија, Грција, Словенија, Турција и други земји во регионот започна вакцинирањето против ковид-19, а во Македонија државата нема набавено...

Милошоски: Наместо да ургира кај производителите на вакцини, Заев вршел притисоци...

Пратеникот од ВМРО-ДМНЕ, Антонио Милошоски на вечерашната собраниска дебата за Предлог законот за решавање на спорот меѓу Владата и „Макпертол“ АД по пат на...