Ознака: Антонио Милошоски

Се урнал таван во скопска градинка

Tаванот во градинката „Мајски цвет“ во скопската населба Тафталиџе 2 се урнал за време на изминатиот викенд, објави на Фејсбук пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио...

БЕСА не поддржува модел со една, туку со три изборни единици

Политичката партија од албанскиот блок БЕСА не поддржува модел со една, туку со три изборни единици. Ова го истакна пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ...

Милошоски до Османи: Зошто не ни давате ниту право, ниту доверба...

Министерот Османи зборува да изградиме заеднички позиции, зборува за зрелост, почит и меѓусебна доверба, но како ние да имаме доверба како пратеници кои што...

Милошоски од Османи ги бара одговорите на бугарските барања „5+1“

Претседателот на собраниската Комисија за надворешни работи и пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, поднесе барање до министерот за надворешни работи Бујар Османи да ги...

Милошоски: Предлог-одлуката за разрешување на Филипче ја засноваме на членот 68...

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ќе достави предлог-одлука за разрешување на министерот за здравство Венко Филипче, поради лошиот менаџмент на здравствената криза која...

Милошоски: Законскиот термин за изборите е 17 октомври

Очекуваме сите политички партии да го почитуваат уставниот и законски рок и на 17 октомври да се одржи првиот круг од локалните избори, одговори...

ВМРО-ДПМНЕ ја поднесе резолуцијата во Собрание

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За обнова на Македонија“ денеска ја поднесе предлог – резолуцијата за утврдување на македонските државни позиции по однос на евроинтеграциите и...

Милошоски: Очекувам сите партии да ја поддржат резолуцијата

Во однос на предлог-резолуцијата за евроинтеграциите и наметнатите билатерални спорови за кои цениме дека треба да има македонски државни позиции, денеска остваривме средба со...

Милошоски: Пратениците да се обединат за носење на заедничка Резолуција за...

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ во следните денови во Собранието ќе го предложи текстот на предлог резолуцијата која што ги дефинира македонските државни позиции за евроинтеграции, но...

Милошоски: Заев, Димитров и Османи да oбјаснат за кои дополнителни анекси...

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ ги повика Заев, Димитров и Османи да се појават пред Собранието и да објаснат за кои дополнителни анекси се разговара...