Ознака: амфетамин

Сузбиена организирана криминална група која вршела продажба на кокаин, амфетамин и...

На 20.05.2023 во утринските часови во координирана и заедничка акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со...

При претрес во Скопје пронајден амфетамин – приведено едно лице

Денеска при претрес од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во...

Приведени дилери на амфетамин во Скопје

Две лица се лишени од слобода откако при полициски претрес кај нив полицијата пронашла амфетамин. Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за...

Џон Кенеди ги лекувал болките во грбот со амфетамин

Според изборот на Кормак О’Брајан, автор на книгата „Тајните животи на американските претседатели и тајните животи на првите дами“, ви откриваме пет најнеобични анегдоти...

Македонија на исто ниво, а светот со пораст на синтетичките дроги

Годинава кривично се пријавени 37 лица и има 36 случаи во кои се запленети синтетички таблети, екстази, амфетамин и метамфетамин За само шест месеци годинава...

Кривични за обвинетите поврзани со лабараторијата за амфетамин во Тетово

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција до Основниот суд Скопје 1 Скопје, поднесе обвинителен акт против двајца државјани на Република Србија...