Ознака: алтернативи

Научниците се повлекуваат од Х и бараат алтернативи

Претходно годинава истражувачкиот центар „Пју“ објави дека повеќето корисници поминуваат помалку време на Твитер откако Илон Маск ја презеде платформата, а сега новите податоци...

Алтернативи за Унијата со европски вкус?

Мини-шенгенот сѐ повеќе се наметнува како потреба за сите земји во регионот што сѐ уште се надвор од Европската Унија. Тоа е реалност, исцртана...

Како смртта може да ѝ помогне на природата

Само во Велика Британија околу 80 отсто од луѓето одбираат наместо да бидат закопани, да бидат кремирани по нивната смрт. Оваа опција навистина штеди...

Враќање на конфронтацијата: има ли алтернативи?

Во фокусот на вниманието на угледниот шведски политичар Карл Билт во рамките на проектот „Про или контра“, овој пат се тезите за надворешнополитичките перспективи...

Пендаровски: Постојат алтернативи за НАТО, но прашање е колку се квалитетни

Прашањето за Македонија не е дали постојат алтернативи за членството во НАТО, туку дали тие алтернативи се доволно квалитетни за земјата, изјави денеска националниот...