Не си играј со човек кој се борел со мечка, го предупреди еден фан УФЦ шампионот Конор Мекгрегор, кој беше поразен утрово во Лас Вегас од Хабиб Нурмагомедов со технички нокаут, со што ја продолжи низата од 27 победи по ред без пораз. Доказ за неговите боречки вештини е оваа снимка која датира од далечната 1997 година.