Полициски службеници вчера привеле велешанец, кој се сомничи дека ограбил магацин на градинка во Велес. Одземените производи биле пронајдени кај него и вратени на градинката, соопшти Министерството за внатрешни работи.

– На 23.03.2022 во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода М.З.(31) од Велес. Тој се сомничи дека на 14.03.2022 влегол во градинка на ул. „Коле Цветков“ во Велес и од магацинскиот простор одзел повеќе производи. М.З. бил приведен во полициска станица, а одземените производи биле пронајдени кај него и вратени на градинката – посочуваат од МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.