Двајца штипјани се измамени за голема сума од маж кој ги довел во заблуда дека лекува болести.

Измамникот е 42-годишник од Кочани, а полицијата против него поднесе кривична пријава.

Тие му дале пари, злато и мобилни телефони и на тој начин се стекнал со противправна имотна корист од 788.200 денари, соопшти МВР.