Шест лица се повредени во експлозија на плинска боца која се случила синоќа во викендица во селото Матејче.

Во село Матејче, во месноста викана Матејачки колиби, при експлозија на плинска боца во викендица, со тешки повреди се здобиле С.С.(1987), В.И.(1990), Н.Н.(1990), З.С.(1994), М.Н.(1977) и Б.Ш.(1985), кои од општата болница во Куманово се препратени на скопските клиники, информираат од МВР.