Бебе на возраст од околу еден месец починало во домот во Шуто Оризари.

„На 10.10.2021 во 10.00 часот било пријавено дека во дом на подрачјето на Шуто Оризари има починато бебе на возраст од околу еден месец. Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено за обдукција“, информираат од МВР во дневниот билтен.

Засега не е познатa причината за смртта на бебето.