Ознака: Заедница на општини со српско мнозинство

Србија е во паника, на Косово го сака она што РС...

Косовскиот премиер Албин Курти вели дека властите во Белград, а не Србите од Косово, бараат итно формирање на заедница на општини со српско мнозинство,...

Време е за формирање Заедница на општини со српско мнозинство, порачаа...

Советникот во американскиот Стејт департмент, Дерек Шоле и специјалниот пратеник на САД за Западен Балкан, Габриел Ескобар, посочија дека е време да се формира...