Ознака: Вархеј

Борел пристигна во Влада, започна состанокот на Советот за стабилизација и...

Високиот претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика и потпретседател на Европската комисија, Жозеп Борел, еврокомесарот за проширување и соседска политика Оливер...

Вархеји: Работиме напорно да му помогнеме на регионот и го исполниме...

Можете да сметате на нашата посветеност и поддршка за Западен Балкан. Работиме напорно да му помогнеме на регионот со нови можности за бизниси и...