Ознака: уставни иземени

Ковачевски повикува на разговор за уставните измени, Мицкоски бара гаранции

Политичките партии да седнат на маса и да најдат заеднички јазик. Ова е ставот на премиерот Димитар Ковачевски кој смета дека е добро да...