Ознака: ултратреил

Пријавени 470 планински тркачи од 36 земји на „Охрид ултратреил“

Настанот во планинско трчање „Охрид ултратреил“ годинава ќе има најголем број пријавени тркачи досега, од рекордни 36 земји. Приказната на „Охрид ултратреил“ почна во 2019...