Ознака: украински мировен план

Зеленски го повика Ватикан да придонесе за спроведување на украинскиот мировен...

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска го повика Ватикан да придонесе за спроведувањето на украинскиот мировен план на средбата со пратеникот на папата за руската...