Ознака: „Титан“

Пронајдените отпадоци одговараат на катастрофална имплозија на подморницата „Титан“

Соопшти Крајбрежната стража на САД Отпадоците пронајдени недалеку од остатоците на Титаник се совпаѓаат со „катастрофалната имплозија на подморницата Титан“, што исчезна во неделата, час...

Се верува дека патниците во подморницата „Титан“ се мртви, компанијата се...

Екипажот на подморницата „Титан“ е изгубен, нејзината рамка за спуштање на дното и задниот капак се пронајдени денеска меѓу остатоците недалеку од потонатиот брод...

Подводен робот пронашол „поле со остатоци“ при потрагата за „Титан“

Американската крајбрежна стража објави дека подводен робот пронашол т.н. „поле со остатоци“ за време на потрагата по исчезнатата подморница која превезувала пет лица на...

Потрагата по „Титан“ пренасочена по забележаните подводни звуци

Потрагата по исчезнатата подморница „Титан“ во северниот дел на Атлантскиот Океан е пренасочена откако американската крајбрежна стража соопшти дека канадски авион открил подводни звуци...