Ознака: тетовска модуларна болница

Немало обид за влијание и притисоци во случајот со тетовската модуларна...

Јавниот обвинител Љубомир Јовески, по пошта до Собранието го испратил одговорот за интерпелацијата што за неговото работење во случајот со пожарот во Модулараната болница...

Четиринаесет жртви – нула дена затвор, не видовме ниту „п“ од...

Порачано на протестниот марш за пожарот во модуларната болница во Тетово Под мотото „32 години, 32 години корупција што убива“ претставници на семејствата на 14...

Условни пресуди за директорите Бесими и Етеми за пожарот во модуларната...

Условна казна добија обвинетите директори Флорин Бесими и Артан Етеми за кривично дело „тешки дела против општата сигурност“, додека правното лице ЈЗУ Клиничка болница...

Одново се бара слобода за Вучевски пред тетовскиот суд

Во очекување на пресудите за пожарот во тетовската модуларна болница Граѓани на Тетово, меѓу кои и пациенти на обвинетиот доктор Бобан Вучевски, одново се собраа...

Се очекуваат пресудите за пожарот во модуларната болница во Тетово

Во Основниот суд во Тетово денес треба да бидат изречени пресудите за обвинетите во судскиот процес за пожарот во модуларната болница што се случи...

Мислам дека имаше три противпожарни апарати – вработени сведочеа на судењето...

Четворица сведоци, меѓу кои доставувач на лекови, докторка и обезбедувач, даваа искази за тоа што забележале во модуларната болница во Тетово, пред таа да...

Сослушани седум сведоци за пожарот во тетовската модуларна болница, изнесени различни...

На денешното рочиште од судењето за пожарот во тетовската модуларната болница во кој загинаа 14 луѓе, беа сослушани седум сведоци предложени од Обвинителството. На...

Судење за пожарот во тетовската модуларна болница во кој изгореа 14...

Претставниците на Основното јавно обвинителство Тетово денеска во текот на главната расправа на судењето за пожарот во тетовската модуларна болница ги презентираа насловите од...

Тетовци изразија поддршка за Вучевски, сметаат дека не постои лекарска грешка...

Жители на Тетово се собраа пред зградата на Основен суд во знак на поддршка на лекарот Бобан Вучевски, еден од обвинетите за пожарот во...

Несогласувањето на бранителите ја одложи расправата за пожарот во тетовската модуларна...

Два часа откако почна судењето за пожарот во тетовската модуларна болница, текот на главната расправа беше одложен за 27 декември во 10 часот. До одложување...