Ознака: штедење струја

Апарати за домаќинство кои трошат најмногу енергија кога не се во...

Некои апарати во домаќинството, како што се полначи или конзоли за игри може да донесат дополнителни трошоци кога се приклучени, иако се вон употреба....

Украина без греење и струја, во Киев температури под нулата, се...

Во Киев од денеска се очекува обилен снег, дневната и ноќната температура ќе се спуштат под нулата, а милиони луѓе во градот и околината...

Битиќи: Оваа сезона не би требало да има рестрикции на струјата

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи е уверен дека до крајот на годинава, но и во текот на целата грејна сезона не би...