Ознака: размена на заложници

Хамас: Подготвени сме за шестнеделен прекин на огнот со размена на...

Хамас која досега бараше конечен прекин на огнот во Газа пред размената на израелски заложници за палестински затвореници, сега е подготвен за шестнеделен прекин...

Хагари: Почна четвртото ослободување на заложниците, продолжувањето на примирјето се уште...

Портпаролот на израелските одбранбени сили-ИДФ, контраадмирал Даниел Хагари, доцна вечерва изјави дека почна четвртото ослободување на заложниците од Појасот Газа. Тој рече и дека продолжувањето...