Ознака: ракометарите

Ракометарите котираат највисоко на светските ранг-листи

На светските листи ракометната селекција е на 24-то место (меѓу 109 репрезентации), одбојкарската репрезентација е на 43-то (77), кошаркарската е 54-та (164), а фудбалската...

Лазаров ги објави ракометарите за баражот за пласман на СП 2023

Собирот на македонската репрезентација е в недела, а бараж-мечевите со Романија се на 17 март во Скопје и на 19 март на гости. Вкупниот...