Ознака: провалник

Провалникот во домот на Пелоси обвинет за обид за нејзино киднапирање

Американските федерални обвинители покренаа тужба против лицето обвинето за провалување во домот на спикерот на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, за обид за нејзино киднапирање...

Татко ја убил својата 16-годишна ќерка мислејќи дека е провалник

Во семејна трагедија во Колумбус, Охајо, татко ја убил својата 16-годишна ќерка бидејќи мислел дека во куќата има провалник. Трагедијата се случила околу четири и...