Ознака: предизборен митинг

Доналд Трамп денеска во Тексас ќе го одржи својот прв предизборен...

Доналд Трамп денеска, во Вако, Тексас, ќе го одржи својот прв предизборен митинг за претседателската функција. Критичарите велат дека локацијата била избрана за да...