Ознака: плоштад македонија

ФОТОВЕСТ: Целосно украсена новогодишната елка на плоштадот „Македонија“

По низата реакции на граѓаните на социјалните мрежи за половичното украсување на новогодишната елка на плоштадот „Македонија“, денес екипите на Град Скопје го комплетираа...

ФОТО: Започна новогодишно украсување и декорирање на плоштадот Македонија

Град Скопје започна со традиционалното новогодишно украсување и декорирање на градот. Се поставува новогодишната елка на плоштадот Македонија.  

(Галерија) Моторџиите на плоштад си ја честитаа Новата 2023 година

Традиционално, секоја година на 1-ви јануари моторџиите од Скопје се собираат на плоштад да си ја честитаат Новата година. И денес моторџиите се собираат на...

Граѓаните направија предновогодишна магија: Вечерна фото-прошетка низ центарот на метрополата

Нова Година е празник на украсите и сијаличките во милион бои и форми. Во недостиг на новогодишни градски украси, дуќаните даваат проблесок на тоа што...

Матурантите по двегодишна пауза традиционално заиграа квадрил на плоштад „Македонија“

Матурантите од повеќе училишта од Скопје денеска заиграа квадрил на „Матурската парада“, која се одржа на плоштадот „Македонија“, и која поради пандемијата две години...

„Пука козметика“ и „ДНК“ за новогодишната ноќ на плоштад „Македонија“

Со настап на домашни музички изведувачи, граѓаните на плоштадот Македонија ќе може да ја пречекаат новата 2022 година, информираат од град Скопје. - Три општествено...