Ознака: ОУ „Владислав Рибникар“

Родителите на момчето што изврши масакр во Белград негирале вина, судењето...

Во Вишиот суд во Белград почна судењето на сопружниците Владимир и Миљана К., родители на малолетникот К.К. што на 3 мај минатата година изврши...

Продолжен притворот на таткото на момчето кое изврши масовно убиство во...

На предлог на Вишото јавно обвинителство во Белград, суд во Белград му го продолжи притворот за уште 30 дена на Владимир К., татко на...

Семејството на момчето кое го изврши масакрот во училиште во Белград...

Семејството на момчето К.К., кое во ОУ „Владислав Рибникар“ во Белград уби десет лица, а повреди петмина, изрази сочувство до семејствата на загинатите преку...