Ознака: оскари

Седум статуетки за „Сѐ во исто време“

Доделени „оскарите“ Еден од фаворитите на годинашното доделување на најзначајните филмски награди, филмот „Сѐ во исто време“ си замина од церемонијата дури со седум „оскари“....

Доделувањето на оскарите в недела ексклузивно на МРТ

Македонската Радио- Телевизија ексклузивно ќе го емитува 95-то доделување на оскарите в недела, 12 март. Академијата за филмски уметности и науки ќе ги награди...

Кимел треба да ги спасува „оскарите“ по шлаканицата на Смит

Џими Кимел повторно ќе биде домаќин на доделувањето на „оскарите“ в година, објавија организаторите. Американската Академија за филмски уметности и науки се надева дека...

Вил Смит прогласен за персона нон грата на „оскарите“

Актерот доби забрана за присуство на церемонијата во следните 10 години Актерот Вил Смит доби 10-годишна забрана да присуствува на церемонијата на „оскарите“ и другите...

Шлаканицата на Вил Смит ги размрда и оние што веќе не...

Најголемиот предизвик е да ги натерате луѓето да гледаат. Тоа значи дека треба да има нешто различно во шоуто оваа година, нешто што ќе...

„Оскарите“ смислуваа трикови, но не ја планираа шлаканицата на Вил Смит

Годинашната церемонија на „Оскарите“ имаше хаотичен тек од почетокот, но ништо во досегашниот тек на 94-годишната историја на доделувањето на престижните филмски награди, не...

Крис Рок доби шлаканица од Вил Смит по навредлива шега

Комичарот Крис Рок, кој беше еден од доделувачите на годинашните „Оскари“, со својот хумор ја навреди глумицата Џејда Пинкет-Смит и нејзиниот сопруг Вил Смит....

„КОДА“ прогласен за најдобар филм, најмногу „оскари“ за „Дина“

Филмот „КОДА“, каде што глумат неколку лица со оштетен слух, е филмот на годината на годинашното доделување на „Оскарите“. Освен главното признание за најдобар...

Доделувањето на 94-те „Оскари“ в недела ексклузивно на МРТ

Македонската телевизија ексклузивно ќе го емитува 94-то доделување на Оскарите в недела, 27 март. Академијата за филмски уметности и науки ќе ги награди најдобрите...

В недела 94-то доделување на „оскари“

Деведесет и четвртото доделување на „скарите“ ќе се одржи в недела на 27 март. Академијата за филмски уметности и науки ќе ги награди најдобрите...