Ознака: обиди за полов напад и силување

Се бара притвор за скопјанец осомничен за два обиди за полов...

Скопското Основно јавното обвинителство (ЈО) бара притвор за 26-годишен скопјанец осомничен за два обиди за полов напад и силување. - Основното јавно обвинителство - Скопје...